Dlaczego nasza szkoła

lokalizacja

Szkoła mieści się w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych, na ulicy Gdańskiej 27. Dojazd do Szkoły komunikacją miejską jest łatwy i z dworca autobusowego zajmuje ok 10 minut. Dla zmotoryzowanych rodziców czeka duży, bezpłatny parking.


przyjazna atmosfera

W naszej Szkole dbamy o to aby każdy uczeń czuł się doceniony i przychodził z radością na zajęcia. U nas nie stawiamy ocen, ani nie przeprowadzamy stresujących egzaminów. Nauczyciel dla ucznia jest przyjacielem, a nie tylko surowym i wymagającym belfrem ;)


kwalifikacje

Nasi nauczyciele regularnie uczestniczą w metodycznych kursach, warsztatach i seminariach organizowanych przez Centralę Szkół Muzycznych Yamaha podnosząc swoje kwalifikacje zapobiegając tym samym syndromom tzw. "wypalenia zawodowego".


otwartość

W naszej Szkole nie przeprowadzamy egzaminów wstępnych. Ufamy maksymie: "Nie ma ludzi niemuzykalnych, są tylko nieodkryte talenty" dlatego też nie zamykamy drogi do zabawy muzyką osobom które z pozoru mogą być niemyzykalni.


imprezy rodzinne

Co roku organizujemy liczne imprezy sprzyjające prezentacji dokonań uczniów i pogłębianiu radosnej, rodzinnej atmosfery. Do takich wydarzeń należą min. Bożonarodzeniowe spotkania z Kolędą, Bal Karnawałowy Szkrabów, oraz letni Piknik Rodzinny pod lipami w szkolnym ogrodzie.


instrumenty

Nasze sale wyposażone są w instrumenty firmy Yamaha. Kładziemy także nacisk na najwyższą jakość instrumentów na których ćwiczą nasi uczniowie. Podczas zajęc uczniowie korzystają z instrumentów szkolnych, dzięki czemu nie muszą oni przynosić własnych.


materiały dydaktyczne

Naszych uczniów zaopatrujemy w autorskie podręczniki firmy Yamaha. Do materiałów nutowych dołączona jest płyta CD na której zamieszczone są podkłady, dzięki czemu uczeń ćwicząc, ma wrażenie grania w zespole.


szkoła dla wszystkich

Nasza Szkoła dysponuje programami nauczania dla każdej grupy wiekowej od 4 miesięcznych niemowląt zaczynając, dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży i dorosłych.


profesjonalizm

W prowadzeniu zajęć korzystamy z doświadczeń Yamaha Music Foundation organizacji, która od ponad 50 lat prowadzi badania nt. pedagogiki muzycznej. To sprawia, iż jesteśmy ekspertami w prowadzeinu zajęć grupowych. Szczególnie ważne dla nas jest stanowisko, iż kreatywne podejście do materiału muzycznego jest odpowiedzialne za harmonijny rozwój jednostki w grupie.


muzyka rozrywkowa

Szkoła prowadzi zajęcia w programie Popular Music School - Szkoła Muzyki rozrywkowej. Wyjątkowy sposób nauczania gry na instrumentach : gitara elektryczna, basowa, perkusja i wokal umożliwia granie popularnych utworów jak w prawdziwym bandzie przygotowując tym samym uczniów do tworzenia własnych grup.

Kontakt - Miechowice

Szkoła Muzyczna YAMAHA MIECHOWICE
41-923 Bytom, ul. Reptowska 53 A (Pawilon Panorama)
tel. 786 286 200
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny: pn - pt 15:30 - 18.00
Zabrze, ul. Gdańska 27

Odwiedź nas na Facebooku

Numer Konta Bankowego:
Centrum Edukacji i Promocji Muzyki
Bytom, 41-936 ul. Czecha 1
MBank
41 1140 2004 0000 3502 8170 0960