Niemowlaki w krainie dźwięków

ico niemowlakiGrupa 4-8 niemowląt spotyka się raz w tygodniu na 45 minut w przyjaznym pokoju, w którym pod opieką rodziców, rozpoczyna swoją przygodę z muzyką. Maskotka programu – sympatyczna foczka Robby, wprowadza maluszki w świat muzyki – jest obecna na zajęciach, a także jej wizerunek pojawia się w kolorowej książeczce. Zabawy i piosenki wspierają rozwój maluszków, rozwijają umiejętnośi komunikacyjne, wspierają więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem, a także są źródłem wielkiej radości dla najmłodszych.

W trakcie zajęć pojawiają się takie elementy jak śpiewanie piosenek, których tematyka jest związana z sytuacjami bliskimi dzieciom – "Kąpiel", "Jedzenie", "Przewijanie", "Pierwszy ząbek", "Nauka mowy" itp. Piosenki śpiewane są początkowo na sylabach – np. Gugu, baba, mama, lili, tata, będących naturalnym językiem i drogą komunikacji niemowląt. Następnie wprowadza się słowa piosenki, ilustrowanie ruchem bądź gestem słów, grę na instrumentach do piosenki. Inne elementy programu do "taniec na rączkach rodzica", ćwiczenia sensomotoryczne, masażyki dla niemowląt itd. Ważny element zajęć stanowi SWOBODNE ODKRYWANIE, w trakcie którego dzieci słuchają fragmentu muzyki klasycznej i same odkrywają otaczającą rzeczywistość (kształty, dźwięki instrumentów perkusyjnych rozłożonych dookoła dzieci).

Materiały:

  • kolorowa książeczka, zawierająca kilkanaście piosenek i wierszyków, których tematyka dotyczy sytuacji bliskich niemowlętom,
  • płyta CD z aranżacjami piosenek, znajdujących się w kolorowej książeczce.

 

Zajęcia prowadzone w Szkole w Zabrzu i Miechowicach. 

 

wiek: od 4 do 18 miesiąca życia
czas trwania kursu: 37 lekcji / rok szkolny
ilość zajęć w tygodniu: 1 x 45 minut
dodatkowe zajęcia bezpłatne: lekcja próbna
występy podczas imprez szkolnych
grupy: 4 - 8 osób
opłaty:
(ceny obowiązują od 1.09.2023)

1710 zł/cały kurs

(płatne jednorazowo)

171 zł/miesiąc kursu

lub

1900 zł/cały kurs

(raty 10 x 190 zł)

190 zł/miesiąc kursu

dodatkowe rabaty cenowe: 10% zniżki dla drugiej osoby w rodzinie
10% zniżki przy zapisie na więcej niż jeden program nauczania

Kontakt - Miechowice

Szkoła Muzyczna YAMAHA MIECHOWICE
41-923 Bytom, ul. Reptowska 53 A (Pawilon Panorama)
tel. 786 286 200
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny: pn - pt 15:30 - 18.00
Zabrze, ul. Gdańska 27

Odwiedź nas na Facebooku

Numer Konta Bankowego:
Centrum Edukacji i Promocji Muzyki
Bytom, 41-936 ul. Czecha 1
MBank
41 1140 2004 0000 3502 8170 0960